Avcılar Petek Temizleme

Avcılar petek temizleme

Isınmak amacıyla en fazla tercih edilen yöntemlerden biri kalorifer sistemidir. Kalorifer ve kombi kullanımı her geçen gün artarak, yaşamımızda yer bulmaktadır. Kalorifer tesisatı içindeki suyun ısıtılmasıyla, evinizin sıcak olmasını sağlayan bu sistemde kombi bakımının yanı sıra petek temizliği de yapılması ihmal edilmemelidir. Avcılar petek temizleme servisimiz bu konuda herkese yardımcı olmaktadır. Zamanla peteklerin içinde bulunan suyun kireçlenme etkisi göstermesi, suyun içindeki atıkların peteklerin içinde birikmesi, çamur tortusu oluşması gibi sorunlar yaşanabilir. Petekler bu durumda ısınma sorunu yaşamanıza neden olur. Bu yüzden petek temizleme servisimizden bu hizmeti almanızı tavsiye ederiz.
Avcılar petek temizleme servisimiz ihtiyacınız olduğu zaman yanınızda olup, peteklerle ilgili yaşanabilecek her türlü sıkıntıda sizlere yardımcı olacaktır. Güncel yöntemlerle petek temizliği yapar, kışı sıcak geçirmenizi sağlarız. Ustalarımız bu konuda oldukça deneyimli olduğundan, petek temizleme cihazı ve petek temizleme makinesi kullanarak peteklerinizi tam anlamıyla temizler. İçerde birikmiş olan atıkları kalorifer tesisatının içinden çıkarırlar. Petek temizleme hizmetinde deneyimli ustalarla en iyi yöntem kullanılarak hizmet almalısınız. Peteklerdeki suyun dolaşımına engel olacak, ısıyı iletmesine engel olacak etkenler ortadan kaldırılmalıdır. Daha kolay ısınmak, yakıt giderlerini düşürmek için petek temizliği ihmal edilmemelidir.

Petek temizliği ne zaman yapılmalı?

Petek temizliği uzmanlara göre her sene yetkili bir servise yaptırılmalıdır. Peteklerden yeterince randıman almayı istiyorsanız, ısınmak, daha az yakıt gideriniz olmasını istiyorsanız buna uymanızı tavsiye ederiz. Alüminyum petekler olsun, yerden ısıtmalı sistem olsun buna uyarsanız kışın ısınamıyorum demezsiniz. Eğer bir yıl herhangi bir sebepten petek temizliği ihmal edilirse, ikinci yılda mutlaka yapılmalıdır. Avcılar petek temizleme konusunda firmamıza ulaşabilir, en iyi koşullarda destek alabilirsiniz. Peteklerde suyun her zaman durduğunu unutmayın. Evinizde çaydanlıkta bile suyun nasıl kireçlenme yaptığını görebiliyorsunuz. Peteklerin içini göremeseniz de aynı şekilde kireçlenme tabakasının oluşacağını dikkate alın. Petekleriniz bu haldeyken evinizi nasıl ısıtabilir, kombiniz sağlıklı çalışmış olsa da, ısıyı evinize yansıtamayan petekleriniz olacak. Bu yüzden kombinize gösterdiğiniz özeni peteklerinize de göstermeniz gerekir.

Petek temizliği ısınma ve yakıt tasarrufuna neden olur

Avcilar petek temizleme servisimizden alacağınız hizmet sonrası petekleriniz sağlıklı bir şekilde evinizi ısıtacaktır. Bunu düzenli olarak her yıl yaptırdığınız zaman, yakıt sarfiyatınız düşecektir. Petek temizleme en iyi şekilde kalorifer tesisatına bağlanan petek temizleme makinesi ve tesisata verilen petek temizleme kimyasalı ile yapılır. Servisimiz bu yöntemle hizmet vermektedir. Kimyasal peteklerin içindeki suyla birlikte tesisatta dolaştırılır ve içerdeki kireç tabakasının çözünmesi sağlanır. Bir yandan peteklerin içindeki atıklar makinenin filtresi ile tutularak tesisatın dışına çıkarılır. Bu yöntemle yapılan petek temizliğinde petekler yerlerinden sökülmez. Ustalar kısa süre içinde temizleme işlemini tamamlar. Eğer kombi bakımını da yaptırdıysanız, kışa hazırsınız demektir.